Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Placówka Wsparcia Dziennego Przystań


Placówka Wsparcia Dziennego jest jednostką powołaną do realizacji zadań Gminy wynikających z Ustawy z dn. 26 października 1982 r. o wychowaniu do trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz z Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Placówka jest prowadzona przez organizacje pozarządową – Centrum Społecznego Rozwoju.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-18:00, a w dni wolne od szkoły (przerwa świąteczna, ferie, wakacje) w godzinach od 8:00 do 12:00. Działalność Palcówki ma na celu wsparcie lokalnej społeczności w procesie wychowania dzieci i młodzieży pochodzących głównie z rodzin dysfunkcyjnych, w tym z problemem alkoholowym.

 

Placówka zapewnia podopiecznym:

  • opiekę i wychowanie,
  • pomoc w nauce,
  • organizację czasu wolnego, rozwój zainteresowań, organizację zabaw i zajęć sportowych
  • stałą pracę z rodziną dziecka,
  • realizację elementów profilaktyki uzależnień zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orzeszu na 2021 rok,
  • ciepły posiłek w trakcie trwania zajęć.

 

Placówka organizuje imprezy środowiskowe, zajęcia profilaktyczne i edukacyjne. W okresie wakacji letnich i zimowych zajęcia prowadzone są w różnych formach: półkolonii, wyjazdów, wycieczek i in.

 

Kierownik: Marianna Kopeć

Dane kontaktowe:

Orzeskie Centrum Możliwości

43-180 Orzesze, ul. św. Wawrzyńca 13

tel. 503-878-672

Banery/Logo